داربست مثلثی

اسکافلد مثلثی

اسکافلد (Scaffold) که به آن داربست مثلثی در مشهد یا اسکافلد مثلثی  نیز گفته می شود. از جدیدترین انواع داربست می باشد. از داربست به منظور انجام کار در نقاطی که دسترسی به آنها دشوار است، استفاده می گردد.اسکافلد مثلثی ضمن آسان نمودن این امر ، موجب تامین ایمنی کارگران نیز می شود. از اسکافلد مثلثی می توان به منظور کفراژبندی دال های بتنی ، زیرسازی پل ها و اجرای سقف های با وزن زیاد، استفاده نمود.

داربست های مدولار در دو نوع داربست مثلثی و داربست چکشی در مشهد ساخته می شوند. جهت کفراژبندی انواع دال های بتنی تکراری و سقف های وسیع و سنگین بخصوص در ارتفاعات بالا نظیر پل ها می توان از سیستم داربست مثلثی استفاده کرد.اتصالات این سیستم بدون نیاز به آچار توسط کارگر ساده باز و بسته می شودو نیاز به آموزش خاصی ندارد. به راحتی می توان داربست مثلثی را نصب کرد.باربری هر باکس مونتاژشده را بر حسب فاصله با یکدیگر و آرایش چیدمان می توان تا ۱۴ تن بر متر مربع افزایش داد.پس از قرار دادن کفشک ها به فاصله ۱۲۰سانتیمتر از یکدیگر، مهارهای افقی به وسیله پین داربست بهم متصل می شوند.نصب مهار مورب مانع از لوزی شدن پلان آن می شود.

اسکافلد مثلثی

پس از رسیدن به ارتفاع .مورد نظر سر جک های. قابل رگلاژ را در جای خود قرار داده و با استفاده از چهار تراش چوبی،پروفیل،لوله و سولجر(به انتخاب وسلیقه خودتان) می توان به تیرریزی. زیر سقف پرداخت .پس از تراز کردن. سقف توسط سرجک های. قابل رگلاژ .می توان اقدام به فرش. قالب بتن ها برای اجرای قالب بندی .سقف و کفراژکرد.(این مورد نیز می تواند به انتخاب. پیمانکار. با استفاده از قالب بتن – ورق فلزی- و یا تخته سه لایی اجرا گردد.)هنگام نصب داربست مثلثی. توجه داشته باشید. زمین کاملا سفت بوده تا هنگام بتن ریزی پایه داربست مثلثی به زمین فرو نرود.

در صورتی که زمین سفت نباشد. و امکان فرو رفتن. پایه ها وجود داشته باشد. می توانید. زیر پایه ها تخته زیر پایی قرار داده و اطمینان بیشتری داشته باشید.برای باز کردن بعد از بتن ریزی باید ارتفاع سر جک را با شل کردن مهره آن تا اندازه معین کم کرد. پس از شل شدن سر جک ها. قالب ها به راحتی از زیر سقف خارج می شوند.باید توجه کرد. سیستم .داربست مثلثی علاوه بر سادگی،دوام و ارزان بودن نسبت به داربست های. سنتی بخاطر لوله های مورب با فاصله کم کاربرد. چندانی. در نمای ساختمان ندارد. و باید از داربست های. چکشی .استفاده کرد. داربست مثلثی در مشهد

اجزای اصلی این سیستم عبارتند از: صفحه اصلی

فریم در اندازه های ۱۰۰ – ۷۵ – ۵۰ سانتی متری مهار افقی و مایل

  1. سرجک قابل رگلاژ
  2. کفشک
  3. پین و گوه

وزن داربست مثلثی (امگا):

  1. فریم. ۱۰۰*۱۲۰                     ۹kg .
  2.  فریم. ۷۵*۱۲۰                    ۸kg.
  3. فریم. ۵۰*۱۲۰                   ۷٫۵kg.
  4. مهار. افقی و مایل۱۲۰         ۲٫۷kg.
  5. مهار. افقی ومایل170        ۳٫۴kg.

 

ارسال به سراسر کشور
تلفن تماس :
۰۹۱۵ ۹۷ ۹۹ ۵۱۱
۰۹۳۸ ۰۶۸ ۲۹ ۱۸
سلیمانی