دستگاه خم ؛ برش و خاموت زن میلگرد

 

دستگاه خم و برش
بالابر ساختمانی

ارائه دهنده انواع دستگاه خم ؛ برش و خاموت و دستگاه زیگزاگ زن و سایر دستگاه های مورد استفاده در صنعت ساختمان با برند معتبر بازار ایران

آشنایی با انواع دستگاه ها 

قیچی خم و برش میلگرد دستی

این انواع قیچی خم و برش میلگرد که با اهرم دستی کار می کنند، قدرت چندانی ندارند و بنابراین برای برش میلگردهایی با قطر کم و با حجم کم (در پروژه های کوچک ساختمانی) مورد استفاده قرار می گیرند. قیچی میلگرد بر دستی برای خم و برش میلگرد نیاز به وارد شدن نیرو از سوی اپراتور دارد و به دلیل سرعت کم زمان زیادی را از اپراتور می گیرد.

 

قیچی خم و برش میلگرد هیدرولیک

انواع هیدرولیک قیچی میلگرد بر، از توان بیشتری برخوردارند و بنابراین می توانند برای برش میلگردهایی با قطر زیاد کارایی داشته باشند. این دستگاه ها که با استفاده از سیستم هیدرولیک کار می کنند از بخش های مختلفی هم چون پمپ هیدرولیک، الکتروموتور تک فاز و سه فاز، جک هیدرولیکی، تیغه برش دهنده و … تشکیل شده اند. لازم به ذکر است که حمل و نقل این انواع قیچی برش میلگرد، از طریق چرخ هایی که برای آن ها در نظر گرفته شده است به آسانی صورت می پذیرد.

روش کار میلگرد بر هیدرولیک به این صورت است که با فشار جک هیدرولیکی، تیغه های دستگاه حرکت کرده و اقدام به برش دادن میلگردها می کنند.

قدرت و سرعت این انواع قیچی خم و برش میلگرد بستگی به قدرت الکتروموتور و پمپ هیدرولیکی آن ها دارد. هر چه توان الکتروموتور و قدرت پمپ هیدرولیکی این انواع قیچی میلگرد بر بیشتر باشد و هر اندازه که تیغه ها برنده تر و محکم تر باشند و پمپ هیدرولیک قوی تر باشد، می توان گفت که دستگاه از کیفیت بالاتری برخوردار است. البته راندمان و میزان مصرف انرژی دستگاه نیز در جایگاه خود حائز اهمیت است.

 

معرفی چند مدل قیچی خم و برش میلگرد هیدرولیک

 

قیچی خم و برش میلگرد مکانیکی

این انواع قیچی خم و برش میلگرد که میلگرد بر گیربکسی نیز نامیده می شوند، در مقایسه با میلگرد بر هیدرولیک از سرعت بالاتر و کارایی بیشتری برخوردارند. از مزایای آن ها می توان به برش بدون ایجاد دفرمگی در میلگرد و هم چنین ابعاد مناسب دستگاه اشاره کرد.

مزیت دیگر این انواع قیچی میلگرد بر این است که علاوه بر میلگرد قادر به برش دادن پروفیل، قوطی و به طور کلی انواع محصولات فلزی و فولادی نیز می باشند و یکی دیگر از مزایای آن ها برگشت اتوماتیک جک بدون نیاز به فشردن پدال است که کارایی و سرعت دستگاه را به طور موثری افزایش می دهد.

 

قیچی برش میلگرد از نوع پرتابل برقی

این نوع قیچی خم و برش میلگرد، قادر به برش دادن میلگردهایی با قطر 18 تا 25 می باشد. به منظور جلوگیری از حرکت دستگاه هنگام کار کردن، معمولاً توصیه به نصب آن روی پایه می گردد.

 

خم کن میلگرد

علاوه بر انواع قیچی برش میلگرد که برای بریدن میلگرد به اندازه های دلخواه مورد استفاده قرار می گیرند، و نیز دستگاه های دو کاره برای خم و برش میلگرد، انواع دستگاه های خم کن میلگرد نیز از قبیل آچار F شکل (برای خم کردن میلگردهای نازک)، خاموت زن، و خم کن های دستی یا برقی در بازار موجودند که عمل خم کردن و تغییر شکل میلگرد را انجام می دهند.

 

قیمت قیچی خم و برش میلگرد

با توجه به انواع قیچی خم و برش میلگرد، مشاهده می کنیم که این دستگاه ها از تنوع بسیار بالایی برخوردارند و در نتیجه طبیعی است که رنج قیمت دستگاه میلگرد بر نیز بر حسب نوع آن متغیر باشد.

به طور کلی قیمت قیچی برش میلگردمورد نظر ما بر حسب امکانات و کارایی که از آن انتظار داریم تعیین می شود. بهتر است ابتدا نوع دستگاهی که نیاز داریم (از نظر خم کن، خاموت زن، دستگاه برش یا دو کاره) را مشخص نموده و سپس به بررسی ویژگی های فنی مدل های مختلف در گروه مشخص شده در مقایسه آن با نیاز خود بپردازیم. (سایز میلگرد، ابعاد پروژه، برق سه فاز یا تک فاز و …)

یکی از عوامل تأثیرگذار در قیمت میلگرد برالکتروموتور آن است. انواع قیچی برش میلگرد با الکتروموتورهای مختلفی از برندهای مختلف و دارای کیفیت و قدرت متفاوت در بازار موجودند. از الکتروموتورهای تک فاز با توان حداکثر 3 اسب بخار گرفته (که سرعت و قدرت چندانی ندارند)، تا  الکتروموتورهای سه فاز با قدرت و سرعت فوق العاده و بدون محدودیت.

 

جمع بندی خرید میلگرد بر هیدرولیک:

بنابراین باید متناسب با بودجه و نوع نیاز خود الکتروموتور مناسبی را برای قیچی خم و برش انتخابی خود در نظر بگیریم. در مورد سایر مشخصات دستگاه نیز به همین ترتیب باید اقدام به بررسی و انتخاب نماییم.

پس از مشخص کردن موارد فوق و تعیین نیازها و انتظارات خود از قیچی خم و برش میلگرد می توانیم اقدام به تماس با مراکز فروش دستگاه میلگرد بر نموده و قیمت دستگاه های موجود در رده انتخابی را استعلام نماییم و اگر نیاز به مشاوره داریم از راهنمایی آنان بهره مند گردیم.

البته باید به یاد داشته باشیم که به منظور خرید قیچی خم و برش میلگرد (هم چون سایر محصولات صنعتی)همواره مراکز فروش معتبر و تولید کنندگان معتبر و با سابقه را برگزینیم، چرا که خرید محصولات شرکت های معتبر از فروشندگان سرشناس، ضمن برخورداری از قیمت مناسب، خیالمان را از بابت کیفیت قطعات و … نیز راحت خواهد کرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش قیچی خم و برش میلگرد انتخابی نیز از موارد با اهمیتی است که در حین استعلام قیمت قیچی میلگرد بر (هم چون سایر محصولات) باید در مورد آن نیز کسب اطلاع نماییم.