سولجر قالب بندی

سولجر عضو عمودی باربر با ممان اینرسی بسیاربالا می باشد که برای اجرای سازه هایی که لحاظ فشار هیدرواستاتیکی و جانبی سنگین بوده و همچنین دارای تکرار زیاد در اجرا هستند استفاده می شود. که این قطعات به عنوان پشت بند عمودی در سازه هایی مثل دیوارهای با ارتفاع و ضخامت زیاد مورد استفاده قرار می یرد.سولجرعلاوه بر مهار فشار جانبی و فشار هیدرواستاتیک در این گونه سازه ها جهت جلوگیری از باز شدن قالب هاو بسته شدن مجدد آنها در اجرای مشابه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد.بدین صورت که این محصول با بسته شدن به پشت بند افقی (لوله) پانل را بصورت یکپارچه درآورد.

اندازه ی سولجر:
این محصول در اندازه های 1 و 1/5 و 2 و 2/5 و 3 متر به صورت استاندارد تولید می شود. البته با استفاده از صفحات سوراخ دار دو طرف آن می توان با استفاده از ۴ عدد پیچ و مهره ۱۴- ۴سانت دو عدد سولجر را به هم متصل کرد. سولجرها با استفاده از بولت عصایی ،مهره خروسکی ، و واشر کاس به پانل (پشت بند افقی ) در فواصل ۱ متر از هم متصل می گردند.
سولجرها کجا استفاده می شوند؟
سولجرها می توانند به عنوان یک سیستم حمایت کنند و کمکی برای دیوارهای بلند به کار گرفته شوند. ولی کاربرد آنها بسیار فراتر از این موضوع است و می توان از آنها به عنوان پشت بند افقی پنل به صورت یکپارچه استفاده کرد. لذا در پروژه‌هایی همانند بتن ریزی پل های شهری و بتن ریزی تونل‌ها می‌توان از این ابزار برای نگهداری قالب ها و پشتیبانی از ابزارهای آنها به کار برد.با استفاده از بولت های عصایی ، سولجر ها بر روی پانل های قالب مدولار و لوله های پشت بند ثابت می شوند که با آزاد شدن بولت های تمام رزوه پس از اتمام بتن ریزی و سپری شدن ساعات اولیه گیرایی بتن، دیگر نیازی به آزاد کردن و برداشتن سولجر جهت جابجایی پانل های قالب نمی باشد و می توان مجموعه قالب ها، لوله های پشت بند و سولجرها را بصورت یکپارچه مشابه قالبهای تونلی با جرثقیل جابجا نمود .جنس سولجر،ورق فولادی St.37 به ضخامت ۳ میلیمتر می باشد به صورت ناودانی دوبل شده در طول های مختلف تولید می گردد.
مهم ترین مزایای سولجر قالب بندی:
سولجر قالب بندی به دلیل فرم هندسی که دارد، مقاومت بیش تری نسبت به سایر قالب ها در برابر فشارهای جانبی بتن دارد.
بعد از شکل گیری بتن و باز کردن سولجر قالب بندی، یک سطح صاف و زیبا از بتن را مشاهده خواهید کرد.
دوام زیادی دارد و از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه می باشد. یک بار هزینه کنید و تا همیشه استفاده کنید.
استفاده از سولجر در ارتفاع، امنیت بیش تری را تامین می کند.
قابلیت جداسازی دارد.
ساده ترین روش نصب را دارد.
قابلیت تکرار پذیری را دارد.

جدول وزنی سولجر(مشخصات وزن):
سولجر 1 متری: 14/5kg
سولجر 1.5 متری: 21/5kg
سولجر 2 متری: 27/5kg
سولجر 2.5 متری: 35/5kg
سولجر 3 متری: 39kg