قالب-فلزی

قالب های فلزی بتن

سیکا بتن بزرگترین ارائه دهنده ی قالب فلزی در مشهد .

تمام کارهای مربوط به بتن ریزی نیازمند قالب بندی و آرماتوربندی می باشند و قالب فلزی در مقایسه با قالب های چوبی و پلاستیکی از استحکام و سطح شاقولی بهتری برخوردار می باشد، امروزه این نوع قالب ها از جمله رایج ترین قالب های مورد استفاده در پی ریزی ساختمان هستند. زیرا به راحتی می توان آنها را حمل نمود .سیکا بتن بزرگترین ارائه دهنده ی قالب فلزی در مشهد.

قالب بندی

سیستم قالب بندی با قالب فلزی به دلیل استفاده ای که در اجرای تمام سازه های بتنی مانند فونداسیون دیوار، ستون، تیر و دال دارد .بسیارپرکاربرد می باشد. قالب فلزی بتن را می توان به سادگی به وسیله پین و گووه و دیگر اتصالات قالب فلزی به یکدیگر متصل و یا از هم جدا کرد.در برخی از موارد می توان قالب های فلزی را به صورت یکپارچه.در آورد و به وسیله جرثقیل در محل مورد نظر نصب نمود.

نمای بتن

نمای بتن بعد از باز کردن قالب بتن بسیار صاف و رویه خوبی خواهد داشت وتنها درز پانل های قالب بتن باقی خواهد.ماند. استفاده از قالب فلزی بتن در اجرای کلیه پروژه های بتنی بسیار اقتصادی می باشد. زیرا اولاً این قالب ها به دفعات قابل مصرف می باشند . ثانیاً از قالب های فلزی برای قالب بندی کلیه قسمت ها قبیل ستون و تیر و دال و فونداسیون و غیره می توان استفاده کرد.
رویه این قالب ها از ورق های فولادی 3 میلیمتر و تسمه های پانچ شده اطراف قالب به ضخامت ۵ میلیمتر. و تسمه های پشت قالب از ورق ۳ یا 4 میلیمتر می باشد.ورق رویه دارای ضخامت ۳ میلیمتر است در قسمت های لازم به وسیله تسمه های سخت کننده تقویت شده است. این تسمه ها علاوه برایفای نقش تقویت کننده ورق رویه، اتصال قطعات قالب ها به یکدیگر و به پشت بندها را امکان پذیر می کنند.

قالب مدولار

قالب های مدولار که قالب های همه کاره نیز نامیده می شوند بر اساس مدول های ۵ سانتیمتری ( مضرب های عدد ۵) طراحی و ساخته می شوند.که عرض آنها از۱۰ الی ۵۰ سانتیمتر متغیر است و در طولهای ۵۰، ۱۰۰ ،۱۵۰ و ۲۰۰ سانتیمتر تولید می شوند.این قالب ها که در ابعاد و اندازه های متنوعی تولید می شوند. بیشترین کاربرد را در قالب بندی سازه های بتنی دارند.قالب ها در دو نوع سوراخ دار و بدون سوراخ تولید می شوند.نوع سوراخ دار به منظور عبور بولت های رزوه ای تولید می گردد. که بیشتر در قالب بندی دیوارها کاربرد دارند .

طول عمر قالب

قالب های مدولار به دفعات قابل استفاده می باشد و عمر مفید قالب بتن مدولار بستگی به نگهداری قالب فلزی بتن دارد.در صورت پرتاب نکردن و عدم سقوط قالب بتن از ارتفاع, حداقل تا ۶۰ مرتبه بدون تغییر شکل و اعوجاج قابل استفاده می باشند. مدولار در اصطلاح به معنی مطابق اندازه و مقیاس است .وقتی از مدولار در قالب فلزی بتن استفاده می شود. منظور محصولاتی متنوع و دارای کاربردهای بسیار در قالب بندی و ساخت و ساز می باشد.

قالب فلزی مدولار

همان طور که از نامش مشخص است از فلز ساخته می شود .فلز در اشکال گوناگونی چون ورق ، لوله و میلگرد پس از طراحی اولیه درمعرض برش کاری، خم کاری، نورد، پرس کاری، ماشین کاری، مونتاژ و جوشکاری، رنگ کاری و آبکاری دراشکال گوناگون محصولاتی متفاوت را با عنوان “ تجهیزات قالب بندی CKBETON – قالب فلزی در مشهد” ارایه می دهد.

قالب لبه خم و جوش

قالب فلزی بتن در دو نوع لبه خم و تمسه ای ( جوشی ) تولید می گردد، قالب های بتن در دو نوع لبه ۵ سانتی و لبه ۶ سانتی تولید می گردد.قیمت قالب لبه خم از قالب تسمه ای گران تر است به این دلیل که قالب بتن لبه خم هزینه تولید بیشتری دارد. و وزن کمتری نسبت به قالب تسمه ای دارد.قالب فلزی بتن با ابعاد مختلف و ضریب تغییر عرض به میزان ۵ سانتیمتر به کاربران و متصدیان قالب بندی بتن در اجرای عملیات قالب بندی کمک شایانی میکند.

قالب مدولار و غیر مدولار

میتوان با ترکیبی از قالب های مدولار و غیرمدولار و سایرتجهیزات قالب بندی بتن. درساخت و برپایی اجزای سازه ای شامل فونداسیون و شناژ، ستون چهارگوش و مدور، دیواربرشی، دیواردوطرفه و یکطرفه، کف، سقف، تیر ودال، بهره برد.همچنین.در ساخت سایرسازه های ساده و پیچیده وپروژه های عمرانی نیزمیتوان ازمجموعه به هم پیوسته ای از قالب ها و تجهیزات قالب بندی بتن استفاده کرد.فواصل سوراخ های پانچ شده روی تسمه های چهار طرف هر قالب، طوری در نظر گرفته شده است که قالب های با ابعاد مختلف را می توان از هر جهت به یکدیگر متصل نمود. شکل سوراخ ها و ابعاد آن ها طوری طراحی شده که استفاده از گوه یا کلمپس جهت اتصال به راحتی انجام می شود.

عوامل موثر درکیفیت قالب فلزی بتن:

سیکا بتن بزرگترین ارائه دهنده ی قالب فلزی در مشهد.

با توجه به اینکه ورق اصلی ترین مواد اولیه قالب فلزی بتن است. به این نتیجه میرسیم که هر چقدر کیفیت ورق استفاده شده بهتر باشد محصول نهایی با کیفیت تر خواهد بود. برای داشتن قالب با کیفیت باید از بهترین نوع ورق در ساخت قالب استفاده شود.ورق فولاد مبارکه با توجه به داشتن استاندارد های جهانی کیفیت بهترین گزینه برای ساخت قالب های با کیفیت می باشد.برای تشخیص ورق فولاد مبارکه به این نکته توجه داشته باشید.

ورق فولاد مبارکه اصفهان

که ورق کارخانه فولاد مبارکه بدون.موج و یک دست است.وقتی شما از لبه قالب.سطح قالب رو نگاه.می کنید. اگر قالب.از ورق های.متفرقه.تولید.شده باشد.دارای.موج.است و به وضوح.دیده.می شود.اگر.صاف.و بدون.موج.باشد.ورق فولاد مبارکه است.ضخامت ورق فولاد.مبارکه.در تمامی.نقاط.ورق ۳ میل.و یکسان.است.ولی.ورق های.متفرقه.ضخامت.یکسانی.ندارند. در یک.قسمت. از ورق ۳ میل. و در .قسمت.دیگر ۲٫۵ میل و …. می باشد.

جوش قالب

جوش.استفاده.شده در.ساخت.قالب.تاثیر.بسیار.زیادی.در کیفیت.قالب.ساخته.شده.دارد.علت.نارضایتی.برخی.از پیمانکاران.از قالب های جوشی، شکستن جوش آن در برخی از موارد بود.قالبی.که.با.جوش.co2.جوشکاری.شده.باشد جوش آن به هیچ.وجه.نمی شکند و در.واقع.یک.خال جوش co2 بهتر از جوش.دستگاههای.قدیمی.با.الکترود.است و به.لحاظ.صلبیت و.استحکام.و تقویت های.ایجاد.شده.در.تجهیزات.قالب.بندی.با.اندکی.دقت و رعایت.طریقه.نگهداری.میتوان.از.آنها.به.عنوان.ابزار.کار.دایمی.با.عمر.طولانی.بهره.گرفت.

سیکا بتن بزرگترین ارائه دهنده ی قالب فلزی در مشهد .

جدول وزن تقریبی قالب های فلزی بتن: